تماس با ما

دوشنبه دی ۱۳۹۲


دوستان و سروران گرامی چنانچه نمیتوانید از طریق ایمیل اصلی سایت با ما ارتباط برقرار کنید،می توانید برای طرح سئوالات و ابهامات خود در موضوع احیای قلبی ریوی از طریق ایمیل زیر با ما ارتباط برقرار کنید .

 

 

آدرس ایمیل :           akhlaghensan@yahoo.com   

 

 از تماس شما سپاسگزاریم

ادامه مطلب | اخبار و اطلاعات | 3394 بازدید

راهکارهای تجدیدنظرشده کمکهای اولیه (انجمن قلب و صلیب سرخ آمریکا2010)

پنج شنبه دی ۱۳۹۲

 

راهکارهای اصلاح و تجدید نظر شده کمک های اولیه برای سال 2010

علاوه بر اصلاحات و تجدیدنظرهای صورت گرفته در آموزش عملیات احیاء قلبی ریوی، صلیب سرخ آمریکا و انجمن قلب آمریکا در حال تغییر دادن راهکارهای موجود برای آموزش کمک های اولیه هستند . موارد گنجانده شده شامل ارائه درمان های جدید برای مارزدگی، شوک آنافیلاکسی ( شوک حاصل از واکنش های حساسیت‌زا ) ، نیش عروس دریایی ، و خونریزی شدید هستند. راهکارهای کمک های اولیه در مجله علمی انجمن قلب آمریکا بنام گردش خون یا Circulation منتشر شده است .

بیش از 30 کارشناس داوطلب ملی و بین المللی از سازمان های سراسر دنیا در فرایند مرور مجدد 38 مساله و مقوله کمک های اولیه مشارکت کرده اند . دانش پشت توصیه‌های پیشین، مورد آنالیز قرار میگیرند و برای رسیدن به یک توافق عمومی توسط کارشناسان مجدد تحت بررسی قرار میگیرند. هم‌اکنون این توصیه ها اساس علمی شناخته شده‌ای را برای اکثر آموزش های کمکهای اولیه در سراسر جهان ایجاد میکنند .

دیوید مارکنسون ، مشاور علوم کمک های اولیه برای صلیب سرخ آمریکا گفته است : " این امر ضروری است که  گروه کمک های اولیه به توافق رسیده و با یک ندای واحد آشکار در مورد مقوله‌های زندگی و مرگ صحبت کنند. ما مفتخریم که در این راه به تعیین استانداردهایی برای آموزش کمک های اولیه در سراسر جهان کمک می کنیم . "

جف فرگوسن، رییس داوطلب انجمن قلب آمریکا و مسئول گروه نویسندگان راهکارهای کمک های اولیه گفته است : " انجام کمک های اولیه فوری و موثر میتواند زندگی افراد را نجات دهد و مانع از وخیمترشدن بسیاری از شرایط پزشکی گردد، بنابراین مهم است که همه افراد در مورد تغییرات صورت گرفته در مورد راهکارهای کمک های اولیه توسط صلیب سرخ آمریکا و انجمن قلب آمریکا مطالبی را بیاموزند . "

 

ادامه مطلب | کمکهای اولیه | 2939 بازدید

اصول اخلاقی آموزش پیرامون بیمار یا فردبه تازگی مرده

یکشبه دی ۱۳۹۲

 

استفاده از بیماران به تازگی مرده برای آموزش، مسائل اخلاقی و قانونی مهمی را در بر دارد. کسب رضایت از اعضای خانواده نشان دهنده احترام گذاری به بیمار تازه فوت شده و بازماندگان اوست. کسب چنین رضایتی بالافاصله بعد از مرگ یک بیمار همیشه امکان پذیر و عملی نیست . یک بحث این است که رضایت احتمالی در چنین شرایطی بعنوان یک اقدام مهم به شمار میرود. یک دیدگاه منحصر به فرد این است که این جلب رضایت غیرضروریست زیرا این بدن و جسد غیرشخصی است و هیچ استقلال داخلی یا منفعتی ندارد. با این حال، این بحث نتوانسته بطور دقیق اهمیت  و میزان آسیب‌زایی  به بازماندگان را که ممکن است مخالف استفاده ازبدن عزیز از دست رفته شان برای اهداف آموزشی و تحقیقاتی باشند را مورد بررسی قرار دهد . این دیدگاه همچنین وجود تفاوت های فرهنگی عمده در مورد پذیرش یا عدم پذیرش استفاده از جسد افراد برای تشریح در دوره تحصیلات پزشکی را نادیده گرفته است. راهکارهای مربوط به اقدامات پزشکی اورژانسی کالج آمریکایی این قبیل موضوعات را در سایت اینترنتی خود خلاصه کرده است و یک بحث مفصل تر را ارائه کرده است ؛ 

 http://www.acep.org/content.aspx?id=30104.

در نهایت ، احترام به افراد باید بر نیازهای فراهم کنندگان خدمات بهداشتی برای اقدام به تکنیک های نجات بخش حیات برتری داشته باشد. پیشرفت های تکنیکی و فنی در مورد شبیه سازی، اقدام بهینه  و بکارگیری اجساد داخل آزمایشگاه ها که از قبل برای استفاده از آنها جلب رضایت شده است باید نیاز به استفاده از بیماران به تازگی فوت کرده را برای اهداف آموزشی کاهش دهد .

ادامه مطلب | آموزش و تحقیق در احیا | 2931 بازدید

اصول اخلاقی و مسائل مربوط به حریم خصوصی در ارتباط با تحقیقات احیاء

یکشبه دی ۱۳۹۲

 

انجام تحقیقات بالینی در بیماران مبتلا به ایست قلبی ریوی مقوله ای چالش برانگیز است . بطورکلی ، تحقیقاتی که درآنها از  سوژه‌های انسانی استفاده می شود نیازمند کسب رضایت از فرد  و در بعضی موارد، تصمیم گیرنده جایگزین قانونی وی  میباشد . ثابت شده است که این مساله در مورد تحقیقاتی که دربرگیرنده بیماران مبتلا به ایست قلبی است نوعی چالش مهم به شمار می رود زیرا مداخلات تحقیقاتی غالبا" باید زمانی انجام شوند که کسب رضایت فرد غیرممکن باشد. بعد از انجام بحثهای  عمومی بسیار و شناسایی معیار و ارزش این نوع تحقیقات انسانی ، دولت ایالات متحده ، از طریق سازمان غذا و دارو و موسسه ملی بهداشت و سلامت، مقرراتی را پذیرفت که از طریق آن این امکان و اجازه فراهم می شد که در شرایط و موقعیت های خاص محدود شده نیازی به کسب رضایت آگاهانه نباشد . این موارد استثناء برای رضایت آگاهانه در جهت نام نویسی در فرایند تحقیقات تنها در شرایطی بکار می روند که شرایط زیر برآورده شوند :

ادامه مطلب | آموزش و تحقیق در احیا | 3320 بازدید

اصول اخلاقی در مورد اهداء بافت و عضو (فصل اخلاق پروتوکول 2010احیای انجمن قلب آمریکا)

یکشبه دی ۱۳۹۲

اصول اخلاقی در مورد اهداء بافت و عضو :

اکثر جوامع در مورد بازیابی اهداء بافت و عضو خوش بین نیستند ؛ این مساله زمان انتظار طولانی و درد و رنج بیشتری را برای بیماران در انتظار پیوند عضو بوجود می آورد . انجمن مراقبت و درمان قلبی عروقی اورژانسی وابسته به انجمن قلب آمریکا از تلاش های صورت گرفته برای خوش بینانه و امید بخش کردن مقوله های اخلاقی اهداء بافت و عضو حمایت می کند .

ادامه مطلب | مرگ مغزی و پیوند اعضا | 2814 بازدید